Blog > Komentarze do wpisu

Pokraczna Solidarność.

Polska, jak wiadomo, jest miejscem, gdzie w latach 80-tych zrodził się związek zawodowy, dzisiaj już właściwie mit, pod nazwą Solidarność – związek, który w swoich początkach skupiał około dziesięć milionów Polek i Polaków!

Dzisiaj należy do niego jakaś niewielka garstka ludzi. Nie dlatego jednak, że wszyscy odeszli na emeryturę lub pomarli, raczej dlatego, iż dzisiejsza Solidarność to zwykłe popłuczyny po przeszłości, więc ludzie są zdecydowanie bardziej wstrzemięźliwi z angażowaniem się w ruch związkowy.

To, czym stała się Solidarność dzisiaj, miało kilka przyczyn. Najważniejszym, po transformacji ustrojowej, było, niestety, jego zaangażowanie się w działalność polityczną – przed czym od początku lat 90-tych przestrzegał Lech Wałęsa! – czego kwintesencją było sterowanie rządem Jerzego Buzka (lata 1997-2001) przez Mariana Krzaklewskiego, przewodniczącego właśnie owego związku. Jak się rządy Akcji Wyborczej Solidarność skończyły, wiadomo, więc przypominał nie będę. Ale jako że nie wyciągnięto z tej historii właściwej lekcji, więc dzisiaj błąd się powiela, z tą jednak różnicą, że zamiast wpływać na rząd tak jak wówczas, teraz związek pod przewodnictwem pana Dudy (niestety, w ostatnich latach to nazwisko szczególnie nas prześladuje, jakby w myśl zasady, że nieszczęścia chodzą parami, bo człowiek o takim właśnie nazwisku pełni również obowiązki prezydenta) przypomina raczej jedynie zgraję klakierów obecnego rządu.

Oprócz powyższego jego przedstawiciele mają również na sumieniu inne grzechy, choćby ten ostatni, gdy wręcz idiotycznie zaangażowali się w obronę nie tylko nieżyjącego księdza Jankowskiego – osobnika na którym ciąży zarzut pedofilii, a także współpracy w latach 80-tych ze Służbami Bezpieczeństwa – ale również w obronę jego pomnika! Natomiast ustami wiceprzewodniczącego pomorskiej Solidarności Karola Guzikiewicza, chociaż dla mnie bardziej zwykłego pyskacza niż działacza tego związku, wyartykułowano bezrefleksyjnie, iż pomnik ten i tak wróci na swoje miejsce w chwili, gdy tylko zmienią się władze samorządowe Gdańska. Na to oświadczenie odpowiem krótko: to nie tylko brawurowy tupet, to zwyczajnie bezmyślna i bezczelna głupota! Ot i wszystko.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, co do obecnego związku zawodowego Solidarność, to powiem tylko tyle: to właśnie takie głupie postawy przedstawicieli owego związku doprowadziły go do tego miejsca, w którym się w chwili obecnej znajduje, czyli do ciemnej d.

Solidarność, ta sprzed prawie 40-tu lat, to dzisiaj jedynie wspomnienie. Piękne, tyle, że należące już tylko do przeszłości.

 

15.03.2019 r.

piątek, 15 marca 2019, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Jesienny spacer.

    Wyszedłem z domu pospacerować. Tak dla zdrowotności. Mimo jesieni było słonecznie, ciepło, więc po co siedzieć w domu – pomyślałem – lepiej efektywn

  • Stało się.

    Wczoraj dostałem e-maila od niniejszego portalu, w którym poinformowano mnie o jego likwidacji z końcem kwietnia i że jeżeli chcę zachować to wszystko, co się t

  • Komu to potrzebne?

    Pewni ważni politycy izraelscy, dokładnie premier B. Netanjahu, a także obecny szef MSZ tego państwa I. Katz, wypowiedzieli ostatnio sporo głupstw pod naszym ad

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl