Blog > Komentarze do wpisu

Klawo jak cholera!

Mógłbym napisać: a nie mówiłem?! Tyle że to nic nie da, tzn. nic nie zmieni w naszym położeniu i nie sprawi, że nagle, jak za dotknięciem magicznej czarodziejskiej różdżki znajdziemy się w innej, dużo lepszej rzeczywistości. Bo jest właśnie tak, że rządzi Bezprawie i Niesprawiedliwość, w wyniku czego wszyscy, że tak powiem, mamy pozamiatane.

Pisałem kiedyś w tym miejscu, że z jednej strony chciałbym, żeby pisowcy rządzili jak najdłużej, bo im dłużej oni u władzy, tym efekty tego bardziej opłakane; z drugiej jednak miałem świadomość ich niekompetencji, buty i arogancji i że taki konglomerat może doprowadzić nas jedynie do bardzo nieprzyjemnej czkawki.

I oto mamy ten moment: po różnego rodzaju pseudo-reformach (sądownictwo, szkolnictwo), po zniszczeniu KRS-u, Trybunału Konstytucyjnego, podporządkowaniu sobie prokuratury, awanturach z Unią Europejską, po kilku mniejszych czy też większych aferach przede wszystkim finansowych, po odwołaniu wielu niekompetentnych ministrów, przyszedł czas na szefa NBP – swego czasu szarą eminencję Porozumienia Centrum, który najpierw wsławił się głośną obroną szefa KNS-u, który w niedwuznaczny sposób proponował przyjęcie łapówki za przychylność w ocenie działalności banków należących do p. L. Czarneckiego, a teraz wyszło na jaw, że jego asystentka zarabia ponad 60 tysięcy złociszy miesięcznie, tak naprawdę nie wiadomo za co. A wszystko to zostaje spięte stratą NBP za 2017 rok kwotą wynoszącą dwa i pół miliarda złotych! Można by powiedzieć: klawo jak cholera, co nie, Egon? Tyle że to nie żaden pieprzony film, a nasze życie, więc tego wyłączyć zwyczajnie się nie da!

Że ich rządy będą tak właśnie wyglądały, wiedziałem doskonale. Dlatego zdając sobie sprawę z tego, że czas działa na ich niekorzyść a tym samym również, niestety, na naszą, bo im dłużej oni u władzy, tym częściej będą sami sobie strzelać w stopę w wyniku niekompetencji, byłem świadomy faktu, że na tak ryzykowny eksperyment zwyczajnie nas nie stać. Niestety, moi rodacy, nie po raz pierwszy zresztą, okazali się ślepi na otaczającą ich rzeczywistość. Ślepota ta wynika nie tylko z braku perspektywicznego myślenia, ale także z wiary w obietnice bez pokrycia. Innymi słowy moi krajanie wolą dać się przekupić, niż zachować zdrowy rozsądek i nie płacić w przyszłości za swoją naiwność.

Cóż, mleko się rozlało i nic już nie można zmienić. To tak jak z piłkarskim klubem Wisła Kraków: bandyci rządzili klubem od dawna, a dzisiaj w Krakowie słychać płacz i zgrzytanie zębów, bo Wisła okazała się bankrutem i grozi jej spadek do najniższej z lig! Nam spadek do żadnej niższej ligi nie grozi, chyba że w rankingu rozwijających się państw, ale to jest do przetrawienia. Jedno jednak jest pewne, zarówno w jednym jak i w drugim przypadku: potop jest nie do uniknięcia!

08.01.2019 r.

wtorek, 08 stycznia 2019, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Śmierć – samo życie!

    Dwóch kumpli ze szkoły średniej spotyka się przypadkowo w jakimś nie do końca konkretnym miejscu. Waldek: Staszek? Staszek: Waldek?! Waldek: Kurcze! Kopę lat mi

  • Pokraczna Solidarność.

    Polska, jak wiadomo, jest miejscem, gdzie w latach 80-tych zrodził się związek zawodowy, dzisiaj już właściwie mit, pod nazwą Solidarność – związek, któr

  • A może jest tak?

    Różnie się mówi o Kim Dzong Unie, podobnie zresztą jak i o Donaldzie Trumpie. O ile jednak ten ostatni ma jedynie ciągoty dyktatorskie, o tyle ten pierwszy jest

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl