Blog > Komentarze do wpisu

Wspólne brzmienie.

1. Instrumenty muzyczne są różne: ładne – brzydsze; lepsze – gorsze; dźwięczne – słabiej brzmiące. Wszystkie one występują w trzech grupach, na jakie je podzielono. Czy słusznie? To nieistotne, ważne, że to zrobiono. Więc tym samym mamy instrumenty dęte, perkusyjne, strunowe.

Pośród nich jest jednak jeden, który w sposób szczególny zwraca moją uwagę, a to dlatego że – wedlug mnie jedynie oczywiście – jest zdecydowanie najgorszy, właściwie to do dupy! To dudy! Najgorsze pośród nich są oczywiście te porządnie smolone. Niestety, odnoszę wrażenie, nie, więcej – mam pewność, że ostatnio występuje u nas ich zatrzęsienie,  jakby jakiś nagły wysyp złego smaku nas dopadł. Można by powiedzieć nawet, że niejako duda za dudą!

Czy jest na to jakieś remedium? W zasadzie chyba tylko jedno: należy porządnie w nie dąć. Ile pary w płucach. Aż do ich naturalnego wykończenia!

2. Po oddaniu przez PiS władzy jeden warunek musi być bezsprzecznie spełniony: wszystkich sędziów i prokuratorów, którzy sprzeniewierzyli się swojemu zawodowi, czyli prawu, należy wydalić z zawodu! Wszyscy oni bowiem zamiast stać na straży prawa, strzec porządku prawnego państwa jak niepodległości i jej konstytucji, zaprzedali swoje dusze, stając się ludźmi do wynajęcia.

Ale to nie wszystko: partia, która jest winna tego, co się u nas dzieje od prawie trzech lat w obszarze prawa i demokracji, czyli Prawo i Sprawiedliwość, a tak naprawdę, jak wiadomo powszechnie, Bezprawie i Niesprawiedliwość, musi zostać zdelegalizowana jako ugrupowanie niezwykle szkodliwe dla Polski! Chyba że wcześniej samoistnie się rozpadnie i zniknie ze sceny politycznej. Ale na to trudno liczyć. Przynajmniej w najbliższym czasie, dopóki żyje jej duce (ducze – wódz) – „Słońce Tatr”, „Ojciec Narodu”, „Naczelnik Państwa”, czy też „Napoleon z Żoliborza”! Dlatego bardzo ważne jest aby po oddaniu władzy przez tę partię, ugrupowanie to zniknęło z naszej politycznej sceny. Pozostać po nim powinno jedynie koszmarne wspomnienie, jako odstraszający przykład dla chcących iść ich śladem w przyszłości.

28.09.2018 r.

piątek, 28 września 2018, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Kolejna pofilmowa refleksja.

    Jakiś czas temu obejrzałem film zatytułowany Sabrina . Po kilku latach trafiłem na taki sam tytuł, tyle że z inną obsadą aktorską. O ile w nowszej wersji tego t

  • Idzie Wiosna, panie sierżancie!

    Astronomiczna? Już? W zasadzie tak, bo zawita do nas zaledwie za półtora miesiąca. Ale jakby tego było mało, już w tym momencie pojawił się na naszej scenie pol

  • Zakichany Tolek.

    W jednym jestem nieprzejednany: w krytyce posła Kłamczyńskiego. Dlatego od dawna piszę o jego niezwykle szkodliwym wpływie na polską politykę. Teraz dowiedzieli

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl