Blog > Komentarze do wpisu

Nic nie trwa wiecznie.

Nie znałem Kory, czyli Olgi Jackowskiej, podobnie zresztą jak i jej byłego męża Marka; nie znałem również Cz. Niemena, T. Nalepy, M. Grechuty, G. Ciechowskiego, B. Meca i wielu, wielu innych muzyków, czy też aktorów z naszego rodzimego podwórka, którzy odeszli w ostatnich latach, nie dożywając nawet 70-tki. Tych za granicą również było wielu, którzy nie osiągnęli ww. wieku, jak choćby Prince, G. Michael, W. Huston, czy M. Jackson, ale ci nie weszli w moje życie tak głęboko i intensywnie jak artyści rodzimi. Ci pierwsi poprzez swoją artystyczną twórczość byli permanentnie obecni w moim życiu od najmłodszych lat, stając się poniekąd członkami mojej najbliższej rodziny. Dlatego właśnie śmierć niektórych z nich dotknęła mnie w sposób szczególny.

W zasadzie mógłbym tutaj zakończyć niniejszy wpis, tyle tylko, że chciałbym przy tej niemiłej dla wszystkich okazji, zwrócić uwagę na jedną niezmiernie ważną rzecz: to, że wcale dłużej nie żyjemy, jak nam się od lat próbuje wmówić! A nie żyjemy dłużej z kilku powodów. Jednym z nich, nie wiem oczywiście czy podstawowym, oprócz ustawicznego stresu, szalonego zabiegania, szkodliwego środowiska w jakim tkwimy na co dzień, czy braku poszanowania dla własnego organizmu, jest z całą pewnością nasza zatruta żywność! A jemy, trzeba to jasno i stanowczo powiedzieć, coraz więcej świństw! Dzieje się tak przede wszystkim ze względów ekonomicznych, gdzie zysk już dawno przesłonił zarówno moralną, jak i racjonalną stronę naszej egzystencji. Bo ważne jest przecież przede wszystkim,  żeby było więcej, szybciej, taniej!

Nie będę się tutaj rozpisywał szczegółowo na temat zjadanych przez nas tłuszczów trans, które spotkać można w zasadzie wszędzie: w słodyczach, w różnego rodzaju masmiksach czy margarynach, a skończywszy na wędlinach; nie będę pisał o faszerowanych różnego rodzaju sterydami kurczakach; nie napiszę również o hodowlanych rybach, takich jak choćby panga czy łosoś norweski; nie będę również szczegółowo rozwodził się na temat tego, co znajduje się w głowach osób chorych na alzheimera (w mózgu tych osób stwierdzono obecność aluminium i przywry jelitowej!). Napiszę jedno: to wszystko razem wzięte plus aluminium powoduje wiele chorób, które ewidentnie skracają nasze życie!

Kto będzie chciał się dowiedzieć, co za czort ta przywra, znajdzie niezbędne informacje na ten temat w internecie, ja chciałbym dzisiaj przy okazji zwrócić jedynie uwagę wszystkich na pewną aplikację, dzięki której można uniknąć wielu wpadek z wyborem żywności przy zakupach.

Aplikacja, która może pomóc w uniknięciu kupna żywieniowego paskudztwa, to: zdrowezakupy. Ściągnijcie ją na telefon i skanujcie w sklepach z żywnością. Złapiecie się za głowę, gdy zobaczycie, czym nas różni dobroczyńcy od żywienia karmią, a co, według mnie, ma ogromne znaczenie w kontekście naszej kondycji zdrowotnej. Gwarantuję wam – przeżyjecie prawdziwy szok!

Dlatego nie wierzcie w te wszystkie bezrefleksyjnie powtarzane głupstwa o naszym jakoby dłuższym żywocie! Oczywiście, ono jest, statystycznie rzecz ujmując, dłuższe, ale jedynie w odniesieniu do ludzi sprzed wieków; w odniesieniu do roczników międzywojennych pozostaje ono już znacznie krótsze! Co zresztą jest do sprawdzenia, bo ci pierwsi cieszą się naprawdę długim życiem, podczas gdy ci drudzy umierają przedwcześnie (przykład choćby ww. artystów).

 Ludzie z okresu międzywojnia, czy jeszcze wcześniej, dożywali, nadal zresztą to robią, sędziwego wieku i nierzadko w dobrej kondycji. Zawdzięczają to, tego jestem pewien, przede wszystkim temu, że w swoim czasie, gdy ich organizmy się rozwijały, dojrzewały, jedli produkty nieskażone, gdzie masło było masłem; mleko mlekiem; chleb chlebem, a kiełbasa kiełbasą, czy mięso mięsem!  Dzisiaj w miejsce naturalnych zdrowych produktów weszło jedzenie szybkie, zaprawione chemią do granic obłędu! Zeskanujcie parę produktów, a sami się przekonacie o czym mówię.

Jeżeli żyjemy dłużej – bo przecież są i tacy, którzy stawiają na zdrowy tryb życia, co się zdarza, ale co nie jest, niestety, regułą – to żyjemy przede wszystkim w przedłużającej się agonii, dzięki rozwojowi medycyny, naturalnie. Innymi słowy – płacimy ogromną cenę za przyśpieszony rozwój i pragnienie szybkiego zysku.

01.08.2018 r.

środa, 01 sierpnia 2018, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Śmierć – samo życie!

    Dwóch kumpli ze szkoły średniej spotyka się przypadkowo w jakimś nie do końca konkretnym miejscu. Waldek: Staszek? Staszek: Waldek?! Waldek: Kurcze! Kopę lat mi

  • Pokraczna Solidarność.

    Polska, jak wiadomo, jest miejscem, gdzie w latach 80-tych zrodził się związek zawodowy, dzisiaj już właściwie mit, pod nazwą Solidarność – związek, któr

  • A może jest tak?

    Różnie się mówi o Kim Dzong Unie, podobnie zresztą jak i o Donaldzie Trumpie. O ile jednak ten ostatni ma jedynie ciągoty dyktatorskie, o tyle ten pierwszy jest

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl