Blog > Komentarze do wpisu

W nawiązaniu do mistrzostw świata w Rosji.

Jacek Żakowski napisał w Gazecie Wyborczej, że: Metoda leninowska zamieniła system niesprawiedliwy w zbrodniczy. Metoda Ziobry i Jakiego zwalcza nieuczciwość bezprawiem. Autorzy etc. chcą masową kradzież ograniczyć metodą wprowadzającą powszechną inwigilację. A ceną globalnej mundialowej fiesty jest akceptacja Putinowskich zbrodni.  I właśnie na tym ostatnim zdaniu chciałbym się skupić.

Felietony J. Żakowskiego zamieszczane w GW są zawsze na wysokim poziomie i, jak dotąd, nie przypominam sobie sytuacji, żebym się z nimi generalnie nie zgadzał. W powyższym przypadku jest podobnie: zgadzam się nie tylko z ostatnim zdaniem tego felietonu, akceptuje również jego diagnozę i w pozostałych przypadkach. Jeżeli jakaś różnica występuje pomiędzy naszym postrzeganiem rzeczywistości i jej opisem, to tkwi ona jedynie w niuansach.

Niuans w powyższym przypadku, pomimo początkowej zgodności z J. Ż., polega na tym, że wraz z upływem czasu doszedłem do wniosku, że mimo wszystko dobrze się stało, iż Mistrzostwa Świata w tzw. piłce kopanej odbyły się właśnie w Rosji. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Otóż powód jest prozaicznie prosty: Rosjanie, obcując z przedstawicielami wielu narodów, którzy wybrali się na tę mundialową fiestę, zobaczyli i przekonali się na własne oczy, że świat nie jest wcale wrogo do nich nastawiony, a przedstawiciele tego świata, to ludzie uśmiechnięci, korowi, roześmiani i niezwykle przyjaźni, i straszenie ich przez własne władze właśnie owymi przedstawicielami zachodniego zgniłego świata, oparte jest tak naprawdę na zwykłym, podłym kłamstwie, które ma na celu wywołanie jedynie syndromu tzw. oblężonej twierdzy. Osobiście jednak mam nadzieję, że impreza ta, chociaż niewykluczone iż jest to jedynie moje myślenie życzeniowe, skłoni Rosjan do refleksji, że ich państwu nic nie grozi ze strony krajów uczestniczących w mundialu; że tak naprawdę ten zgniły Zachód nie jest dla nich żadnym zagrożeniem!

Gdyby tak się stało, jest nadzieja, że impreza, którą zorganizował W. Putin – Krysionok (Szczurek) odegra diametralnie inną rolę od zamierzonej: zamiast potwierdzenia i utrwalenia niechęci Rosjan do zachodniego świata, w niedalekiej przyszłości zaowocuje szeroką społeczną niezgodą i protestem wymierzonym w państwo proponowane przez Putina. Oby tak właśnie się stało. I oby nastąpiło to jak najszybciej i w sposób pokojowy.

To, co najgorsze przy okazji tej światowej imprezy, to fakt, że wraz z upływem czasu przywykamy, czyli tak naprawdę akceptujemy bezprawie współcześnie istniejących satrapii, czy nawet, niestety, toczące się wojny. Tylko dlatego, że występują te rzeczy nie u nas, więc po co angażować się w coś, co nas bezpośrednio nie dotyczy. Ważne jest w takim myśleniu tylko to, żebyśmy byli cali i mieli święty spokój. My – pojedynczy, małostkowi, tchórzliwi, zapatrzeni jedynie we własne podwórko!

Że to paskudna, żenująca i niezwykle krótkowzroczna postawa, nie będę nawet pisał i kogokolwiek do tego przekonywał. Po prostu tak jest, bo to pewnik taki sam jak aksjomat matematyczny.

23.07.2018 r.

poniedziałek, 23 lipca 2018, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Śmierć – samo życie!

    Dwóch kumpli ze szkoły średniej spotyka się przypadkowo w jakimś nie do końca konkretnym miejscu. Waldek: Staszek? Staszek: Waldek?! Waldek: Kurcze! Kopę lat mi

  • Pokraczna Solidarność.

    Polska, jak wiadomo, jest miejscem, gdzie w latach 80-tych zrodził się związek zawodowy, dzisiaj już właściwie mit, pod nazwą Solidarność – związek, któr

  • A może jest tak?

    Różnie się mówi o Kim Dzong Unie, podobnie zresztą jak i o Donaldzie Trumpie. O ile jednak ten ostatni ma jedynie ciągoty dyktatorskie, o tyle ten pierwszy jest

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/07/23 12:55:57
Tak wygląda koniec cywilizacji jak chodzi o ostatnio szczere słowa
-
2018/07/23 12:56:05
I ciekawy wpis
-
2018/07/23 19:53:16
Dzięki za dobre słówko:))
Zapewne wpis byłby dłuższy i być może lepszy, gdybym poświęcił mu więcej czasu. Niestety, przyszedłem do domu po 24-godzinnej pracy, przespałem się i napisałem to, co napisałem. Z drugiej znów strony - po co miałby być ów wpis dłuższy? W końcu meritum zostało uchwycone.
Serdecznie pozdrawiam:)
-
2018/07/24 16:26:01
Oj jak chodzi o końcówkę tak to wygląda .
A Rosja i mistrzostwa to biznes i wielki festiwal .Lecz dla kogo to dla kogo
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl