Blog > Komentarze do wpisu

I po zawodach!

Powinienem jednak napisać – po powołaniach: dwudziestu trzech zawodników może spać spokojnie – jadą na mistrzostwa świata. Niestety, niewykluczone, że oprócz K. Glika, który na treningu doznał kontuzji barku, co może go wykluczyć z turnieju w Rosji. Jakkolwiek jednak potoczy się dalej jego historia, pojawia się tutaj pytanie, czy rzeczywiście jest to najlepsza kadra na jaką nas było w tym momencie stać? Być może. Trener tak wybrał i należy to zaakceptować. Co nie znaczy, że nie powinno się z tym dyskutować. Ja taką polemikę właśnie podejmuję. I nie dlatego, że diametralnie nie zgadzam się z A. Nawałką. Jeżeli mam odmienne zdanie, to jedynie w bardzo wąskim zakresie i tylko dlatego, że w kadrze dostrzegam zawodników, których w niej być nie powinno. A to, tak uważam, oprócz kontuzji Glika, kolejne bardzo poważne osłabienie naszej reprezentacji. I jeżeli nawet nie większe, to co najmniej porównywalne z ewentualną nieobecnością filaru polskiej defensywy.

Z reguły nie wypowiadam się kategorycznie o innych ludziach, ponieważ tak naprawdę niewiele się wie na temat drugiego człowieka, jego sytuacji, uwarunkowań, nie zna się powodów takich a nie innych decyzji, zachowań. W tym jednak przypadku sprawa przedstawia się inaczej. Nie chodzi bowiem tutaj o kogoś, kto podjął jakąś złą decyzję, czy też niewłaściwie się zachował, w tym konkretnym przypadku chodzi o nasze emocje i nadzieje związane z naszą piłkarską reprezentacją!

Jacy to piłkarze, którzy według mnie nie powinni się znaleźć w naszej kadrze na mistrzostwa świata? To triumwirat: A. Jędrzejczyk, S. Peszko i Ł. Teodorczyk. I mimo że w zasadzie, jak wspomniałem wyżej, z reguły staram się wypowiadać powściągliwie o innych ludziach, to jednak tutaj zwyczajnie nie chciałem i nie potrafiłem tego zrobić. Uważam bowiem, że właśnie ci ww. zawodnicy więcej mogą przynieść reprezentacji szkody, niż pożytku. Oczywiście, chciałbym się mylić, tyle że, niestety, dotychczasowe poczynania tych panów na boisku  nie nastrajają zbyt optymistycznie. I nie chodzi mi tutaj o piłkarskie umiejętności tych panów, rzecz bardziej w ich cechach mentalnych i w tym, co tak naprawdę mogą dać drużynie narodowej. A dać mogą, niestety, albo bardzo niewiele, albo w ogóle nic. Dlatego ich obecność w kadrze uważam za nieporozumienie, a tym samym jej duże osłabienie.

Nie będę się tutaj rozpisywał w jakiś szeroki sposób na temat tego, dlaczego tak właśnie postrzegam ww. zawodników, napiszę jedynie tyle: S. Peszko, oprócz tego, że przez cały sezon w lidze prezentował się słabo, to na dodatek jest diablo nieskuteczny – co ze śmiechem zauważył już kiedyś Ł. Podolski, gdy się o nim wypowiadał jako napastniku. Dodatkowo i, co najważniejsze, w ferworze walki jego mózg tak się grzeje, że nierzadko idiotycznie fauluje, a wtedy – uchowaj nas, Opatrzności, przed ewentualnymi konsekwencjami jego głupoty!

Z kolei Ł. Teodorczyk, to dla mnie zwykły boiskowy bandzior, który zachowuje się niczym hokeista, tyle że na boisku trawiastym – nierzadko mało brakuje, aby zaraz zaczął się bić. Ja rozumiem rywalizację, nie oddawanie pola rywalowi, ale prawie że bandyterka na boisku jest przeze mnie nie do zaakceptowania. To samo zresztą tyczy się A. Jędrzejczyka. On również nie jest szczególnym geniuszem intelektu i niewiele mu trzeba, żeby zrobił na boisku coś głupiego.

Oczywiście te moje obawy nie muszą się wcale spełnić, tym bardziej, gdy żaden z nich nie wybiegnie na boisko. Niemniej gdy dostaną szansę, to… Powiem krótko: oby jednak moje słowa nie zamieniły się w paskudne proroctwo.

08.06.2018 r.

piątek, 08 czerwca 2018, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Rozmowa.

    Kilka dni temu miałem interesującą rozmowę. Z przyjacielem. Lubię z nim rozmawiać, ponieważ w zetknięciu mojego optymizmu z jego pesymizmem, w zasadzie, tak nap

  • Chiny – moja od zawsze prywatna wojenka.

    Jakiś czas temu miał miejsce wybuch w strefie przemysłowej w Tiencin. Zginęło, jak podały chińskie źródła, ponad sto osób, drugie tyle uznano za zaginione, a ki

  • Klawo jak cholera!

    Mógłbym napisać: a nie mówiłem?! Tyle że to nic nie da, tzn. nic nie zmieni w naszym położeniu i nie sprawi, że nagle, jak za dotknięciem magicznej czarodziejsk

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl