Blog > Komentarze do wpisu

Takie tam.

1.Są tacy, którzy mi zarzucają, że jestem leń, nicpoń i że w ogóle nic nie robię. Słowem – jestem jakoby sybarytą, czy też hedonistą – co na jedno zresztą wychodzi. Jakkolwiek jednak jest ja krytykom mojej skromnej osoby odpowiadam krótko w ten oto sposób: Kto się nie myli? Oczywiście ten, który nic nie robi. A ja, jako że nie lubię się mylić – bo od częstego mylenia się można stać się pomylonym – więc nic nie robię. W ten sposób koło się zamyka, a ja, jak widać z powyższego przykładu, niewiele mogę tutaj zmienić. Poza tym nie chcę tego robić – z taką postawą jest mi i dobrze, i wygodnie.

2.Ludzie, jak wiadomo, są niezmiernie różni. Różni ich wiele: wygląd, inteligencja, zdolności, kolor skóry, światopogląd, empatia itd., itp., krótko mówiąc – wszystkie wyżej wymienione, jak i nie wymienione tutaj cechy skutkują jednym: podziałem. Nasza różnorodność bowiem nie jest niczym innym, jak właśnie tym, co nas dzieli. Nieraz bardzo głęboko, a nierzadko na całe życie. Stąd i nasze podziały i takie a nie inne funkcjonowanie społeczeństw.

3.Idiotów, oczywiście, nie brakuje nigdzie. Są więc również i w różnego rodzaju organizacjach. Ostatnio dało się ich zauważyć w Assisi Pax International – stowarzyszeniu, które inspirując się działalnością św. Franciszka od lat 80-tych przyznaje wyróżnienie nazywane Złotą Palmą. W tym roku owo wyróżnienie ma otrzymać Wowka P., czyli międzynarodowy gangster polityczny, a na swoim podwórku prezydent Rosji.

Muszę przyznać, że honorować w ten sposób człowieka, który ma krew na rękach, to iście szatański pomysł. Nie myślę jednak, żeby powstał w łonie tej organizacji, szybciej na Kremlu. A jako że tam nigdy nie brakowało fachowców od propagandy, więc udało im się przeprowadzić ten projekt po swojemu, czyli że został on wyeksponowany przez Assisi Pax International jako własny, co następnie ogłoszono całemu światu. W ten sposób Wowka P. urósł nie tylko w oczach swoich obywateli do roli superbohatera, ale również w oczach opinii publicznej „zgniłego” Zachodu jego wizerunek zapewne sporo zyskał. Niewykluczone nawet, że dzięki temu stanie się on dużo przychylniejszy. Cieplejszy.

Jakkolwiek jest, mamy kolejny absurd: po pokojowym Noblu dla B. Obamy, który dostał go awansem w momencie gdy jeszcze nic nie zrobił dla światowego pokoju, tym razem serwuje się nam jawną kpinę nie tylko z ludzkiego rozsądku, ale w ogóle z ludzkiej sprawiedliwości i przyzwoitości. W myśl zasady, że ważny jest efekt końcowy, ten wizualny, a ten jest niezwykle korzystny dla Wowki Szczurka – gloria sprawiedliwego męża stanu!

Kto teraz w tak zbudowanym kontekście politycznym odważy się na jego krytykę? Kto mu zarzuci inspirację zabójstw Litwinienki, Politkowskiej, Bierezowskiego i wielu, wielu innych? Chyba tylko szaleniec!

Ja, tak się składa, nim jestem, więc u mnie nic się nie zmienia w ocenie tego politycznego bandziora. Dla mnie on był, jest i pozostanie gangsterem w białych rękawiczkach, który morduje niewygodnych oponentów rękoma innych. W ten sposób wrzeciono przemocy państwowej nadal niezachwianie się kręci ku uciesze zresztą satrapów.

Gdyby to ode mnie zależało bardzo chętnie przyznałbym własne wyróżnienie ludziom z ww. stowarzyszenia, byłaby to  Złota Palma dla idiotów!

30.04.2018 r.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Rozmowa.

    Kilka dni temu miałem interesującą rozmowę. Z przyjacielem. Lubię z nim rozmawiać, ponieważ w zetknięciu mojego optymizmu z jego pesymizmem, w zasadzie, tak nap

  • Chiny – moja od zawsze prywatna wojenka.

    Jakiś czas temu miał miejsce wybuch w strefie przemysłowej w Tiencin. Zginęło, jak podały chińskie źródła, ponad sto osób, drugie tyle uznano za zaginione, a ki

  • Klawo jak cholera!

    Mógłbym napisać: a nie mówiłem?! Tyle że to nic nie da, tzn. nic nie zmieni w naszym położeniu i nie sprawi, że nagle, jak za dotknięciem magicznej czarodziejsk

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl