Blog > Komentarze do wpisu

Licho nie śpi.

Jeżeli polskie społeczeństwo idiocieje – a robi to na bank, biorąc choćby pod uwagę jego polityczne wybory, czy programy telewizyjne jakie ogląda – to społeczeństwo rosyjskie już dawno zidiociało. Dowodem na to jest oczywiście wybranie, po raz kolejny zresztą, na swojego prezydenta politycznego gangstera Wowkę Szczurka – człowieka, który wywodząc się z piekła rodem (czytaj: KGB), chcąc nie chcąc, jest dowodem na to, że Boga nie ma. Gdyby bowiem On istniał z całą pewnością nie tylko nie doprowadziłby ww. człowieka do miejsca, w którym się on aktualnie znajduje od wielu lat, ale w ogóle nie stworzyłby takich okoliczności, aby ten człowiek znalazł się tu, gdzie się znalazł i miał tak przeogromny wpływ na życie milionów ludzi. Podobnie zresztą, jak nie stworzyłby również sprzyjających okoliczności dla pojawienia się pośród żywych takich bydlaków jak choćby Hitler, Stalin, Pol Pot czy Saddam Husajn i wielu, wielu innych w całej długiej historii ludzkości z Napoleonem na włącznie.

My jednak nie powinniśmy się martwić – w końcu mamy króla Jezusa, który przed wszelkimi nieszczęściami nas obroni, a prawda wyzwoli. I oczyści naturalnie. Jaka i czyja? To chyba oczywiste: tylko ta jedna jedyna – pisowska! I wszyscy będziemy wówczas zbawieni. Chociaż może właściwiej należałoby napisać – zwabieni. Niczym muchy do lepu, czy ryby do przynęty.

My zostaliśmy zwabieni wieloma obietnicami, bo, jak mawiał obecny prezes TVP Jacek Kurski – ciemny lud wszystko kupi. Nie mylił się: lud kupuje wszystko, szczególnie obietnice bez pokrycia, ponieważ brzmią niezmiernie przyjemnie dla ucha.

Ja obietnic nie lubię, brzmią bowiem z reguły fałszywie. A brzmią tak, bo:

Ja: Wiesz, czego należy się bać najbardziej?

On: Wielu rzeczy.

Ja: Ale czego najbardziej?

On: No, czego znowu?

Ja: Licha.

On: Słucham?

Ja: Najbardziej należy bać się licha. A wiesz dlaczego? Bo licho nie śpi. Nigdy! A jak licho nie śpi, to budzą się demony i dzieją się różne złe rzeczy. A przynajmniej mogą się dziać.

On: Wiesz co, dawno już nie słyszałem czegoś równie kretyńskiego. Mogę ci poradzić jedynie, żebyś wsadził głowę pomiędzy framugę a drzwi i spróbował je zamknąć. To powinno ci pomóc.

Ja: Nie zajarzyłeś.

On: A idź ty w pisdu (to nie błąd!) z tym całym swoim lichem!  To, co tu pieprzysz, jest głupsze niż przewiduje jakakolwiek ustawa o głupocie. Cześć! I baw się dobrze, najlepiej drzwiami.

Ja: Mylisz się. Dowodem na to, że mam rację, jest to, co się u nas dzieje od dwóch lat. Mówię ci – licho nie śpi! Czarci pomiot rządzi!

30.03.2018 r.

piątek, 30 marca 2018, adelmelua
Własność: Jarosław Czapliński

Polecane wpisy

  • Wstanie z martwych, czyli bajer na potęgę!

    Kiedyś kursowało takie powiedzenie, szczególnie w odniesieniu do kiepskich sensacyjnych filmów, mianowicie: zabili go i uciekł . Piszę o tym, ponieważ ilekroć m

  • Finalne odliczanie?

    Przepowiedni, z reguły zwiastujących koniec rodzaju ludzkiego, a tym samym wieszczący koniec czasów w historii ludzkości było wiele. Ich źródłem były zarówno pr

  • Intuicja – pochodna reinkarnacji?

    Intuicja – czym ona jest? Zmysłem, tym atawistycznym instynktem odziedziczonym po naszych przodkach? A jeżeli tak, to czy ona również jest dowodem na̷

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
więcej: www.kiler.blox.pl kontakt: czaplinski@tlen.pl